Mulle meeldib reisida

5 põhjust, miks mulle meeldib reisida

1. Reisi planeerimine kui meeldiv osa reisist

Alustan sellest, et mulle meeldib reisi planeerida ja kokku panna. Reisi planeerides ma tegelikult juba korra teen selle reisi läbi. Olenevalt reisist suuremal või väiksemal määral. Näiteks peale neljapäevast sisutihedat Londoni reisi ettevalmistades oli mul Londonis kohapeal reaalselt tunne, et olen siin juba olnud kui tegelikkuses viibisin linnas esmakordselt. Et miks siis üldse minna, kui olen juba ära käinud? Hea küsimus, aga mõttes reisil käimine on siiski vaid hea isutekitaja, kohapeal olles tekivad punktide vahele jooned, mis punktid omavahel kokku liidavad, ehk detailid jooksevad paika.

2. Mulle meeldib SOE KLIIMA

Maksta selle eest, et minna puhkama kuhugi, kus on veel külmem kui kohas, kus ma elan – jätan vahele! Kui tegu on tööreisiga või täidab väljasõit mingisugust väga konkreetset eesmärki, siis küll. Muul juhul palun mulle võimalikult palju soojakraade ja päikest. Elades Eestis on neist kahest viimasest enamus aja aastast defitsiitne päike ning eriti defitsiitne soojakraadid.

3. Emotsioonid

Kogun emotsioone, mitte asju. Jah tunnistan, asjad pakuvad ka emotsiooni, kuid julgen arvata, et tänapäeva tarbimismaailmas asjade tekitatud emotsioon hääbub kiiremini kui reisiemotsioon hääbuks. Minul reisiemotsioon muidugi ei hääbugi 😊 Kui igasuguseid vidinaid ja hilpe, mida enam vaja pole (mõnikord leiavad need oma otsa täiesti kasutamatuna) tunnen, et mul on rahast kahju, siis reisidele mõeldes tunnen, et tegin elu parimaid otsuseid. Tegelikult on reisiemotsioonidega üldsegi selline lugu, et need võimenduvad paremuse suunas. Mõeldes tagasi ootamatutele või keerulistele olukordadele, siis nüüd hiljem näen neid hoopis helgemana kui olukord võis olla.

4. Reisimine on õppimine

Mulle meeldib õppida tundma uusi kohti, kultuure, mailmapilte. Võiks öelda, et olen uudishimulik. Jah kindlasti, aga seiklusaldis, vaheldust otsiv ja ennast proovile panev ka. Läbi mugavustsoonist väljumise õpin tundma ennast. Kuidas tulen toime probleemide lahendamisega, kuidas käitun ootamatus olukorras. Reisimine on seega elukestev õpe.

5. Huvitav ja hea tunne

Reisil olles tunnen end hästi. See on midagi sellist kui oled avastanud, et sulle meeldib teatud spordiala, kudumine või pillimäng. See lihtsalt on sinu “cup of tea”. Sa tahad seda igal vabal hetkel teha, sellest rääkida, selle kohta lugeda, otsid võimalusi, et end edasi arendada ning lisaks mõtled sellele suure osa oma ajast. Kui nüüd tausta pisut lahti mõtestada, siis kuigi ühelt poolt tunnen reisides end ülimalt väikse nupukesena, siis teiselt taas kõikvõimsa ja suursugusena, sest mul on võimalus osa saada suurest maailmast, mis on täis ilu – kogemise ilu, teekonna ilu, õppimise ilu ning enese tundmaõppimise ilu.